صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | عضویت در سایت | لینکستان | RSS     
     درخواست عضویت در سامانه پیام کوتاه «مسکن نیوز» وابسته به مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت ایران     

   يکشنبه 30 آذر 1393 - الاحد 28 صفر 1436 - Sunday 21 December 2014 


 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند تبریز خبر داد:/تحویل 300 واحد مسکن مهر شهر سهند در شهریور ماه/

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند تبریز خبر داد:/تحویل 300 واحد مسکن مهر شهر سهند در شهریور ماه/

آمار بازدیدها : 4161

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند تبریز گفت: 300 واحد از مسکن مهر شهر سهند در شهریور ماه تحویل داده می‌شود
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند تبریز گفت: 300 واحد از مسکن مهر شهر سهند در شهریور ماه تحویل داده می‌شود.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از تبریز احد وثوقیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسکن مهر که برای اقشار کم‌درآمد در مساحت 524 هکتار و به‌صورت سایت‌های یک، 2 و 3 در داخل این شهرک ساخته می‌شود 300 واحد آن در شهریور ماه تحویل داده می‌شود.
وی افزود: مسکن مهر در این شهرک در سه سایت انجام می‌شود در سایت یک که 348 هکتار است طراحی و آماده‌سازی آن را شرکت جهاد نصر انجام داده و همزمان ساخت و ساز آن به تعداد 2700 واحد تحویل وزارت دفاع داده است.
وی ادامه داد: در سایت دوم مسکن مهر تعداد 4000 واحد در 54 هکتار تحویل انبوه‌سازان داده شده است و سایت سوم به تعداد 4000 واحد توسط تعاونی‌ها ساخته می‌شود و تعدادی سایت‌ها هم بین فازهای 1،2،3 ساخته می‌شود که تقریباً در مرحلۀ نهایی است.
وی اضافه کرد: ساخت مسکن مهر در گذشته به علت تعلل پیمانکاران حرکت کندی داشت که با ورود انبوه‌سازان برای ساخت و ساز شتاب قابل توجهی به خود گرفته است.
وثوقیان اضافه کرد: طبق مصوبات جلسۀ شورای مسکن استان آذربایجان شرقی قرار است تا پایان سال هشتاد و نه 25 هزار واحد مسکونی طی 3 سال شهر سهند ساخته شود که برای رسیدن به این هدف کار ساخت مسکن مهر در 3 سایت و کارهای مختلف آن به‌صورت همزمان و با شرکت انبوه‌سازان و تعاونی‌ها اجرا می‌شود.
وی افزود: از 21 انبوه‌ساز برای تسریع در ساخت مسکن مهر این شرکت دعوت کردیم که عملیات ساخت با شتاب بیشتری انجام گیرد، قرارداد ساخت این واحدها به‌صورت کلید تحویل 284 هزار تومان برای متر مربع است.
وی ادامه داد: قرار‌دادی که با انبوه‌سازان منعقد می‌شود 2 ساله است در عین حال برخی از آنها پروژه‌ها حتی 18 ماهه هم تمام می‌کنند و برخی پیمانکاران صنعتی‌ساز هم حتی یک ساله تحویل می‌دهند.
وثوقیان در مورد زمین‌های مسکن مهر شهر سهند گفت: این زمینها جزو زمین‌های ملی بوده و از طریق منابع طبیعی به مسکن و شهرسازی و از آنجا به شرکت عمران برای ساخت مسکن مهر تحویل داده شد.
وی در زمینۀ تأمین آب مسکن مهر گفت: قرار است آب این پروژه‌ها از زرینه رود و به میزان 391 لیتر در ثانیه تأمین شود اما هم‌اکنون آب ساکنین شهرک از 5 حلقه چاه به میزان 120 لیتر در ثانیه تأمین می‌شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: شهر جدید سهند برای 90 هزار نفر و برای اسکان دادن به سرریز جمعیت شهر تبریز در سه فاز اجرا شده که افزایش جمعیت‌پذیری تا 500 هزار نفر را نیز دارد.
وی گفت: هم‌اکنون 23 هزار نفر در این شهر اسکان دارند که در فاز یک آن 80 درصد و در فاز 2 حدود 20 درصد اسکان یافته‌اند و فاز 3 هم در حال آماده‌سازی است. فاز یک این شهر 130 هکتار، فاز دو 420 هکتار و فاز سه450 هکتار است.
وی در مورد امکانات شهرسهند گفت: هم‌اکنون در این شهر 6 مسجد و مهد قرآن، 4 باب سالن ورزشی 2 بانک و 4 پارک و 70 هکتار جنگل، 14 نانوایی و 5 دستگاه از ارگان‌ها، 2 جایگاه سی‌ان‌جی، یک پمپ بنزین، یک عدد کیوسک مطبوعاتی و مراکز نیروی انتظامی وجود دارد.
غیاثوند مدیر اداری مالی نیز در مورد پیش‌بینی‌های انجام یافته در قراردادها با اجرای هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: در صورتی که قیمت مصالح با اجرای هدفمندی یارانه‌ها زیاد شود، به مبلغ قرارداد اضافه می‌‌‌شود و از آنجایی که مسکن مهر طرح ملی است هر تصمیمی که مسؤلان بگیرند در کنار آن اعمال می‌شود.
غیاثوند در مورد تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن مهر این شهر جدید گفت: تاکنون 16 هزار نفر برای مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند و روزانه به‌طور میانگین 150 نفر هم به آن اضافه می‌شود.
وی اضافه کرد: تاکنون 200 میلیارد ریال وام جذب کرده‌ایم که خیلی بیشتر از میزان پیش‌بینی شده است.
بر اساس مشاهدات خبرنگار اعزامی به شهر جدید سهند برخی از مسکن مهر در مرحلۀ پی‌ریزی و برخی از آنها در طبقات اول و دوم یا سوم و در مرحلۀ ستون‌سازی بودند و برخی از آنها هم در مرحلۀ نهایی ساخت بودند که قرار است 300 واحد آن در شهریور به متقاضیان واگذار شود، این واحدها قرار است 5 طبقه ساخته شود.
شهر سهند در 23 کیلومتری جنوب غربی تبریز و در ارتفاعات 1600 تا 1800 متری در دامنه‌های سهند واقع شده است.

 
 صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | عضویت در سایت | لینکستان | RSS  

© 2008, maskannews.ir. All Right Reserved.

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
info@maskannews.ir


atf dop