16
لزوم نظارت جدی بانک مرکزی و دستگاه قضا با محتکران

بازی خطرناک بانک‌ها با بازار مسکن

آیا احتکار مسکن‌ توسط بانک‌ها و موسسات مالی صحت دارد؟ اینکه قرار است آپارتمان‌ها توسط عده‌ای خاص خریداری شوند و در زمان اوج تقاضا و کمبود مسکن در بازار، قیمت به یکباره چندبرابر شود؟ و در نهایت اینکه خطر بزرگی بازار مسکن را تهدید می‌کند. این اخبار در حالی طی یک ماه گذشته بین مردم رد و بدل می‌شود که مسوولان هم به طور رسمی و قطعی این موضوع را رد نکرده‌اند.

100088_689
پيامدهاي تصويب طرح افزايش وام ساخت و ساز

قدرت اندك وام ۱۰۰ ميليوني در رونق مسكن

به گفته فعالان حوزه مسكن افزايش وام ساخت مي‌تواند دربهبود شرايط بازار مسكن موثر باشد اما با توجه به آنكه بانك‌ها سابقه خوبي در اعطاي وام 50ميليوني نداشتند و اكثر منابع خود را براي افزايش ميزان بنگاهداري خود هزينه مي‌كنند، پيش‌بيني مي‌شود كه پرداخت تسهيلات جديد نيز چندان موفقيت‌آميز نباشد.

99552

پیش‌بینی بانک مرکزی از بازار مسکن در ماههای آتی

در حالی با وجود کاهش حجم معاملات مسکن در پایان شهریور ماه متوسط قیمت هر متر با افزایش همراه بوده که بانک مرکزی پیش بینی کرده است که بهبود و رونق نسبی معاملات بازار مسکن در ماه‌های آتی دور از انتظار نیست.

1429080875076_1063464_755 مشاور وزیر راه و شهرسازی

ارزش وام مسکن ۱۰ برابر می‌شود

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت توافق بانک مسکن با انبوه‌سازان برای پرداخت وام‌های 100 میلیون تومانی، ارزش وام به قیمت مسکن که هم‌اکنون حدود 5 درصد است 10 برابر می‌شود و به حدود 50 درصد می‌رسد.
14-7-1-11744139304071452252273101114 سوء مدیریتی که به جان مسکن مهر افتاده است

مسکن مهر تعطیل و آمارهای رو به رشد

ناتوانی مسئولان وزارت راه وشهرسازی در به سرانجام رساندن طرح مسکن مهر، رفته رفته به مسئله‌‌ای بغرنج برای دولت تبدیل می‌شود.
1393169750 احتکار مسکن

احتکار مسکن ، توطئه موسسات مالی یا راهی برای پایان رکود

ماجرایی که اخیرا به ویژه در سطح رسانه‌ها بازتاب فراوانی داشته است، مربوط به موضوعی به نام احتکار مسکن است. موردی که البته چندان در اقتصاد ایران جدید نیست اما گویا این بار به شکلی سازمان یافته در حال رخ دادن است و جالب آنکه از نهادهای مختلفی در پشت این جریان نام برده می‌شود.
IMG14514859 آخرین تلاش منتقدان پارلمانی دولت

استیضاح آخوندی؛ بازی ادامه دارد

بسیم لاله: گویا یکی از تقدیرهایی که بر پیشانی مجلس نهم شورای اسلامی نوشته شده، استیضاح آخوندی است. بعد از آنکه مجلسی‌ها سرگرم برجام شدند و به نظر می‌رسید با نزدیک شدن به ماه‌های انتخابات، دیگر شور و شوق استیضاح وزرا از سر نمایندگان همیشه طرفدار استیضاح افتاده است اما اعلام وصول استیضاح آخوندی این پیش‌بینی‌ها را به هم ریخت. ا
images سونامي ساخت و ساز در مناطق شمال‌غرب

منطقه ۲۲ تهران در تسخير «مال»ها

براساس طرح تفصيلي شهر تهران قرار بود منطقه 22 به منطقه نمونه گردشگري تبديل شود اما اكنون آنچه بيش از همه در اين منطقه خود را به رخ مردم مي‌كشاند، انبوه ساخت و سازهايي است كه تا پايان پاييز سال92 يك پنجم كل ساختمان‌هاي تهران را به خود اختصاص داده است.
download انتشار طرح جامع مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی

طرح جامع مسکن، به نام محرومان به کام سرمایه داران

وزارت راه و شهرسازی اخیراً اقدام به انتشار طرح جامع مسکن نموده است. در این طرح، چشم انداز بخش مسکن و نیز برنامه‌های دولت در این زمینه تا افق ۱۴۰۵ ترسیم شده و وزیر راه و شهرسازی از آن به عنوان "نقشه راه نیل به اهداف بخش مسکن " نام برده است.
0141 بانک مسکن و انبوه‌سازان توافق کردند؛

افزایش وام مسکن تا ۱۰۰میلیون تومان

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان روز گذشته به صراحت اعلام کرد که بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن به انبوه‌سازان موافقت کرده است‌.
n00015395-b دلايل عدم موفقيت صندوق‌هاي زمين و ساختمان

انبوه‌سازان پاسخ نمي‌دهند

با وجود آنكه 7سال از تدوين اساسنامه و اميدنامه صندوق‌هاي زمين و ساختمان مي‌گذرد اما تاكنون دو صندوق زمين و ساختمان اعلام موجوديت كرده و به مرحله پذيره‌نويسي گام گذاشته‌اند. طرح تشكيل صندوق‌هاي زمين و ساختمان با هدف تامين منابع مالي پروژه‌هاي ساختماني، جلوگيري از افزايش حجم نقدينگي و همچنين جذب مشاركت عمومي با همكاري سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد
snn-444873

اشتباهات تاکتیکی آخوندی در ۷۵۰ روز گذشته در بازار مسکن

شمارش معکوس برای آغاز راند دوم رکود بازار مسکن و فرو رفتن این بازار درکمایی عمیق‌تر، با باپایان یافتن گرم‌ترین ماه‌های سال و شروع فصل خزان، یکبار دیگر آغاز شد تا نشان دهد وزیر مسکن روحانی، هیچ برنامه‌ای برای این حوزه ندارد.