13941120000584_PhotoA

ضوابط فروش ۷۵ هزار مسکن مهر‌ بی‌متقاضی هفته آینده ابلاغ می‌شود/ فروش بر اساس قیمت تمام شده

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه دستورالعمل فروش واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی که تعداد آنها در کل کشور ۷۵ هزار واحد مسکونی است از هفته آینده آگهی شده و ابلاغ می‌شود، گفت: ثبت نام و فروش این واحدها به متقاضیان فاقد مسکن و براساس قیمت تمام شده است.

IMG21264872

خواب ۴۵ ماهه فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس/ دریافت اجباری دفترچه اقساط برای واحدهایی که هنوز تحویل نشده

برخی متقاضیان فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس اعلام می‌کنند با واریز تمام آورده خود با گذشت ۴۵ ماه هنوز واحد مسکونی خود را تحویل نگرفته‌اند و این در حالی است که پیامک‌های ارسالی حاکی از این است که به آنها اعلام می‌شود دفترچه اقساط را بگیرید.

20150923120145081

چرا متقاضیان مسکن مهر از وزارت راه شکایت کردند؟

روز گذشته تعداد زیادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس با حضور در دیوان عدالت اداری اعتراض خود به وزارت راه و شهرسازی را به دلیل اتفاقات بوجود آمده در روند پرداخت پول ، ساخت و تحویل این واحدها با شکایت علیه ی این وزارتخانه به جرم خیانت در امانت ثبت کردند.

07-214

حمایت رییس کمیسیون عمران از افزایش وام مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس نهم از تجمیع تسهیلات خرید و ساخت مسکن و افزایش وام به 170 میلیون تومان اعلام موافق کرد و گفت:‌ از این ایده حمایت می‌کنم.
n00175271-b گزارشی از نابسامانی وضعیت شهرسازی امروز:

یک شهر دو بار ساخته نمی‌شود/ شهرهایی که می‌سازیم، اما می‌کشیم

شهرسازی ایران در بدیهی‌ترین موضوعات دچار مشکل است و نابسامانی وضعیت شهرها در شرایط امروز موضوع جدیدی نیست.
آلودگی هوا، ترافیک، نبود فضاهای شهری مناسب، نمای نازیبای ساختمان‌ها، عدم توجه به اصول معماری و سایر معضلات از جمله تبعات بی شمار حوزه شهرسازی کشور است.
علیرضا-خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس

افزایش سرمایه بانک مسکن از جیب مردم ایجاد رانت می‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که با افزایش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن مخالفیم چون از جیب مردم صورت می‌گیرد، گفت:‌با افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق محل اموال غیرمنقول و زمین‌های در اختیار وزارت راه و شهرسازی رانت به وجود می‌آید.
bultannews-317848 یک کارشناس مسکن:

دولت یازدهم حتی یک جلسه شورای عالی مسکن با حضور روحانی نداشته است

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه تاکنون در دولت یازدهم یک بار شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور تشکیل نشده است، گفت: اینکه می گویند متقاضی برای خرید مسکن مهر وجود ندارد به این دلیل است که سامانه نام نویسی متقاضیان بسته شده و اجازه نام نویسی نمی دهند.
fun705_www.jahaniha.com_1

جزئیات تحولات اجاره بهای مسکن / رشد اجاره‌ در شهرهای کوچک بیشتر از شهرهای بزرگ

اجاره بهای مسکن در یک سال منتهی به پاییز امسال 11.9 درصد، در شهرهای بزرگ 12 درصد، شهرهای متوسط 11.1 درصد و شهرهای کوچک 13.2 درصد افزایش داشته است.
139403101110516635402234

نرخ قطعی آپارتمان‌های نوساز فروش رفته در تهران

براساس آمار ارائه شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران از مجموع آپارتمان‌های خرید و فروش شده طی چهار روز اخیر در تهران، حجم زیادی از معاملات مربوط به آپارتمان‌های مسکونی نوساز در محلات مختلف شهر می‌شود. از میان آپارتمان‌های نوساز معامله در مناطق مختلف شهر تهران که در این سامانه ثبت شده‌اند گران‌ترین آپارتمان معامله شده مربوط به واحد مسکونی 220 متری در محدود کاشانک است که به قیمت 11میلیون و 800 هزار تومان در هر مترمربع فروخته شده است.
33utqm8

کارنامه ۶ ماهه بازار مسکن در ۳ نمودار/کاهش معاملات و افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن

کارنامه بازار مسکن در نیمه نخست امسال حاکی کاهش معاملات مسکن و افزایش قیمت و اجاره بهاء مسکن است.
fe334fcd773580dc5d889947c81ab11c

نوبل معماری به مسکن «ارزان‌‌ساخت»

یک معمار باتجربه در زمینه «شهرسازی اجتماعی» از شیلی، موفق شد معتبرترین جایزه جهانی معماری را تحت عنوان «پریتزکر» که به‌عنوان نوبل معماری مطرح است، به خود اختصاص دهد.
1393169750

کارنامه ۹ ماهه بازار مسکن تهران

براساس اطلاعات استخراج شده از سامانه ثبت معاملات املاک و مسـتغلات، حجـم معاملات واحدهای مسکونی در سطح شهر تهران مانند فصل قبل با کاهش همراه بوده و نسبت به فصل تابستان معادل 6/1درصد کاهش داشته است.