آخوندی جهانگیری

زور جهانگیری بر آخوندی خواهد چربید؟

هم اکنون در حالی در آستانه آخرین سال از دولت یازدهم قرار داریم که وزارت راه و شهرسازی و وزیر تئوریسین آن هنوز موفق به دستیابی به یک برنامه مشخص برای علاج رکود سهمگین بخش مسکن نشده‌اند.

خط ویژه

پیمانکارانِ کارفرما / توجیه فنی خط ویژه خیابان مطهری و بهشتی چیست؟

عاملی که در تعریف این قبیل پروژه‌ها نباید از آن غافل شد نقش منافع پیمانکاران بخش خصوصی است؛ پیمانکارانی که در بسیاری از نهادها دستی در تعریف طرح‌ها دارند و خود در این سمت میز و تحت عنوان بخش خصوصی، اجرای پروژه‌های تعریف شده را بر عهده می‌گیرند.

اوراق 2

بازار رهن ثانویه به زبان ساده

هفته گذشته بانک مرکزی موافقت خود با انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه از سوی بانک مسکن را اعلام نمود. اما سوالی که برای بسیاری از مخاطبان ایجاد شد این است که رهن ثانویه چیست و چه کاربردی دارد؟

14538_702 در فروردین‌ماه سال 1395 کدام واحدهای آپارتمانی بیشترین معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند؟

کدام خانه‌ها در فروردین‌ماه بیشترین متقاضی را داشتند؟+نمودار

139112190002883

عدم استقبال از فروش واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر

در حالیکه مدیر عامل شهر جدید پرند از اعلام قیمت نهایی مسکن مهرهای فاقد متقاضی خبر می‌دهد،گزارشها حاکی از این است که عدم استقبال از فروش واحدها عمدتا از بی‌اطلاعی مردم از وضعیت واگذاری‌ نشات می‌گیرد و باعث شده تا وزارت راه و شهرسازی در پی ایجاد روش‌های سهل‌تر برای این امر باشد.
وام مسکن

تغییر ماموریت متولی وام مسکن

عاملیت پرداخت 10 نوع تسهیلات نقد و غیرنقد برای ساخت و خرید آپارتمان، روز گذشته ماموریت پیدا کرد به‌عنوان تنها «حلقه واصل» بین منابع جدید و بازار ملک، بخش مسکن‌ و ساختمان را حداکثر تا نیمه امسال در مسیر رونق مستقر کند.

139406041844094145970684

مسکن مهر طرحی «پوپولیستی» است


درحالی طی سه سال اخیر دولت تدبیر و امید مطابق قانون اساسی تدبیری برای خانه‌دار کردن مردم نداشته است که یکبار دیگر وزیر راه و شهرسازی به طرح مسکن مهر حمله کرد و سیاست دولت قبل در خانه‌دار کردن اقشار کم‌درامد از پس‌اندازهای آینده را به باد انتقاد گرفت.

13940623185759946084154

دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش کاهش یافت+سند

مشکلات مسکن مهر هر روز بدتر از دیروز می‌شود به طوری که باوجود بخشنامه دولت مبنی بر افزایش بازپرداخت اقساط تسهیلات از 15 سال به 20 سال براساس جدیدترین اخبار این مدت با کاهش یک ساله به ۱۴ سال رسیده است.
مسکن 2

وجود ۱٫۷ میلیون خانه خالی در کشور

یک موسسه علمی اعلام کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در سراسر کشور وجود دارد.

1.1-200x200

آیا وزیر راه حرفهایش را قبول دارد؟

آیا وزیر راه و شهرسازی در عمل به گفته خود معتقد است؟ آیا نحوه تأمین مسکن در تهران با رشت یا زاهدان و اهواز یکی است؟ آیا برنامه تأمین مسکن برای دهکهای پایین درآمدی، ساکنان بافتهای فرسوده یا طبقات متوسط یکی است؟

آخوندی جهانگیری

زور جهانگیری بر آخوندی خواهد چربید؟

هم اکنون در حالی در آستانه آخرین سال از دولت یازدهم قرار داریم که وزارت راه و شهرسازی و وزیر تئوریسین آن هنوز موفق به دستیابی به یک برنامه مشخص برای علاج رکود سهمگین بخش مسکن نشده‌اند.
1810781

افزایش زمین‌خواری‌ها در شرق تهران

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، با اشاره به فراوانی پدیده زمین‌خواری در شرق تهران گفت: اگر کسی در منابع طبیعی عامل نفوذی نداشته باشد، قطعا قدرت زمین‌خواری نخواهد داشت.