۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۸

پیش‌بینی بازار مسکن در سال ۹۶

اما برای آنهایی که میخواهند در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند خرید خانه آماده را پیشنهاد نمیدهم!به این دلیل که معلوم نیست خانه چه زمانی گران شود و آنها بتوانند سود لازم را ببرند.

333008_663اگر بخواهیم به زبان ساده‌ چگونگی شرایط کنونی بازار مسکن را شرح دهیم باید بگوییم این سوالی است که دو گروه میپرسند:

۱٫ آنهایی که خانه ندارند و البته سرمایه اندکی دارند و نمیدانند چه اقدامی  باید انجام دهند.

۲٫ آنهایی که سرمایه نسبتا خوبی دارند و میخواهند در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند.

رکود در بخش مسکن حدوداً از سال ۹۱ آغاز شده    و این شرایط تا حال حاضر هم ادامه داشته و تغییر خاصی هم در این بخش اتفاق نیفتاده است و میشود گفت تقریبا طولاتی‌ترین رکودی است که بخش مسکن در ۵۰ سال گذشته با آن روبرو بوده را تجربه میکنیم.

میدانید که افزایش قیمت در بخش مسکن تاثیر بسیار زیادی در گرانی و تورم دارد و دولت هم بنظر از رکود در بخش مسکن بدش نمیاد تا مسکن افزایش قیمتی نداشته باشد و در نتیجه تورم هم بالا نرود.

با این توضیحات باید گفت:

در حال حاضر با توجه به اینکه قیمت مسکن در کمترین حالت ممکن است و تقریبا بعید است پایین تر از این بیاید، بهترین موقعیت برای خرید خانه برای آنهایی‌ست که مسکن را برای خودشان و برای سکونت میخواهند. (مسکن مصرفی)

پیشنهادم اینست که هرچه زودتر و هرطور که شده با هر وام و قرض و هر متراژی که وسعشان می‌رسد اقدام کنند چراکه سیاستهای دولت جدید مشخص نیست !

اما برای آنهایی که میخواهند در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند خرید خانه آماده را پیشنهاد نمیدهم!به این دلیل که معلوم نیست خانه چه زمانی گران شود و آنها بتوانند سود لازم را ببرند.

پیشنهادم برای این دسته، ورود به حوزه مشارکت در ساخت و ساز است!

اگر می توانید  یک شریک‌ مطمئن  پیدا کنید و در جاهایی که ساخت و ساز سود خوبی دارد و -به نسبت- بهتر خرید و فروش میشود به ساخت و ساز اقدام کنند .

البته یک تبصره وجود دارد:

هیچ وقت از واحدهای خریداری شده خود را با طمع فروش با قیمت بیشتر نگه ندارید!
حتما واحدها را زمانی که مشتری داشت و در درصدهای مختلف پیشرفتِ ساخت پیش‌فروش کنید و با آن سرمایه‌گذاری جدیدی را شروع نمایید زیرا ممکن است واحدهای آماده روی دستتان بماند!

  • لینک خبر : http://maskannews.ir/?p=15685
  • دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

    *