۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹

خلف وعده جدید مسوولان مسکن مهر و برملا شدن دم خروس افتتاح واحدهای ناتمام

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس پس از سه بار تعویق افتتاح واحدها به بهانه اینکه افتتاح باید واقعی و نه صوری باشد، رسما اذعان می‌کند که وزارت راه و شهرسازی قصد داشته این افتتاح را نیز به همان صورت نمادین و صوری انجام دهد.

مسکن مهرصبح روز سه شنبه قرار بود ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پردیس پس ازدو بار خلف وعده به دست معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شود. مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعم از قائم مقام وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز طی هفته گذشته بارها در صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها خبر از افتتاح این واحدها تحت عنوان محله ایرانشهر داده و اعلام کرده بودند بر خلاف گذشته، این بار واحدهای مسکن مهر با تمام امکانات زیربنایی و خدمات روبنایی افتتاح خواهد شد.

به گزارش مسکن نیوز همان گونه که انتظار می‌رفت افتتاح این واحدها برای بار سوم و این بار به علت عدم تکمیل سیستم آب رسانی لغو گردید. اما نکته جالب در این میان، خلف وعده مسوولان در افتتاح واحدهای مسکن مهر ـ که دیگر تبدیل به امری عادی برای متقاضیان مسکن مهر پردیس شده ـ نبود. چرا که پیش از این نیز معاون وزیر راه و شهرسازی وعده افتتاح همین ۴۵۰۰ واحد در دهه فجر سال ۹۴ را داده بود (اینجا و اینجا) که هرگز محقق نشد و اعلام گردید که این افتتاح در اسفند ۹۴ صورت خواهد گرفت. اما این وعده مسوولان دولتی نیز هرگز رنگ واقعیت به خود ندید. معاون آخوندی علت این تاخیر چندباره را تاکید وزیر بر افتتاح واحدها با تمام امکانات اعلام کرده و وعده جدیدی برای افتتاح در اردیبهشت ۹۵ صادر کرد (اینجا).

با این حساب نباید از خبر دیروز مبنی بر لغو شدن افتتاح ۴۵۰۰ واحد کذایی برای بار سوم چندان تعجب کرد. اما تعجب آنجاست که علیرغم به تعویق انداختن چندباره افتتاح به بهانه تکمیل نبودن امکانات واحدها و اینکه می‌خواهیم از افتتاح صوری و پیش از موعد اجتناب شود، اگر ممانعت شرکت آب و فاضلاب در آخرین لحظه نبود، مسوولان وزارت راه و شهرسازی قصد داشتند این واحدها را بدون آب و سایر امکانات به صورت کاملا صوری افتتاح کنند.

توضیح آنکه مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس در توضیح دلایل لغو شدن این افتتاح برای بار سوم گفت شرکت آب و فاضلاب عنوان داشته است نهایی شدن سیستم آب رسانی این محله به دو هفته زمان نیاز دارد. اما نکته ماجرا آنجاست که مدیرعامل شهر پردیس در پاسخ به این موضع شرکت آب و فاضلاب می‌گوید: «دو تا سه ماه پس از افتتاح زمان نیاز است تا واحدها پس از انجام نصبیات تحویل شود. بنابراین اگر شرکت آب و فاصلاب سیستم آب‌رسانی را تحویل هم نمی‌گرفت، افتتاح این واحدها مشکلی به وجود نمی‌آورد». رجب صلاحی در ادامه به صراحت می‌گوید: «می‌توانستیم با افتتاح نمادین این واحدها به صورت موقت و به مرور افتتاح واحدها را آغاز کنیم».

بدین ترتیب مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس پس از سه بار تعویق افتتاح واحدها به بهانه اینکه افتتاح باید واقعی و نه صوری باشد، رسما اذعان می‌کند که وزارت راه و شهرسازی قصد داشته این افتتاح را نیز به صورت نمادین یا همان صوری انجام دهد و قابل سکونت شدن و تحویل واقعی واحدها حداقل سه ماه زمان می‌برده است. البته این افتتاح صوری با مخالفت وزارت نیرو انجام نگرفت.

جالب است که قائم مقام آخوندی در هفته گذشته از محله مذکور بازدید کرده و خبر از افتتاح آن با تمامی امکانات را داده بود. گویا کم کاری در تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، مسوولان وزارت راه و شهرسازی را به آنجا کشانده که علیرغم همه انتقادهای قبلی خود به دولت قبل مبنی بر افتتاح واحدها بدون تامین امکانات لازم، خود تن به افتتاح صوری واحدها سه ماه پیش از تکمیل نهایی آن بدهند.

  • لینک خبر : http://maskannews.ir/?p=6303
  • دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

    *