۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۵

تداوم رکود ۴ ساله در بازار مسکن همدان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در همدان با بیان اینکه ۴۰ واحد صنفی از مشاوران املاک در همدان تعطیل شده‌اند گفت: اکنون به مدت ۴ سال است که رکود در بازار مسکن ایجاد شده و ادامه دارد.

ابراهیم جمالی ، با اعلام اینکه ۹۴۶ مشاور املاک دارای پروانه کسب در همدان فعال هستند اظهار داشت: از ابتدای امسال ۹۰ پروانه کسب صادر، تمدید و جابه‌جایی آنها انجام شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در همدان با بیان اینکه ۴۰ واحد صنفی از مشاوران املاک در همدان تعطیل شده‌اند تصریح کرد: اتحادیه مشاوران املاک در همدان هم اکنون ۹۴۶ نفر عضو دارد.

وی با اشاره به اینکه در قانون نظام صنفی حداقل مدرک تحصیلی برای مشاران املاک پنجم ابتدایی است گفت: ما معتقدیم حداقل مدرک تحصیلی در نظر گرفته شده باید سوم راهنمایی و یا دیپلم قرار داده شود البته بسیاری از واحدهای صنفی قدیمی ما با وجود اینکه سطح تحصیلات بالایی ندارند از واحدهایی که مدیران با سوادی دارند قانون مدارتر هستند و اشرافیت بیشتری دارند ضمن اینکه بیشترین شکایات دریافتی ما از تازه تأسیس‌ها است.

حدود صنفی برای واحدهای مشاوران املاک مشخص نیست

جمالی عنوان کرد: در حوزه آموزش مشاوران املاک مرکز آموزش بازرگانی ضمن دریافت مبلغ ۲۱۶ هزار تومان آموزش ۱۳۰ الی ۱۴۰ ساعته‌ای را برگزار می‌کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در همدان با بیان اینکه پیشنهاد ما این است تا کمیته تشکیل قیمت‌ها توسط اداراتی که می‌توانند در این حوزه دخیل شوند تشکیل شود تصریح کرد: بر این اساس هر شخصی که می‌خواهد خانه‌ای را اجاره کند می‌تواند قیمت حدودی را در نظر بگیرد.

جمالی در پاسخ به این سوال که چرا در برخی مناطق تعداد زیادی از واحدهای صنفی مشاوران املاک با فاصله‌های حداقلی فعالیت دارند اظهار داشت: در گذشته حدود صنفی مشخص بود که این حدود برداشته شده است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر برای تایید مکان اکنون مکاتبات با شهرداری انجام می‌شود و شرایط به گونه‌ای شده که شخصی از پارکینگ منزل خود نیز به عنوان بنگاه مشاور املاک استفاده می‌کند ضمن اینکه در گذشته سقف پذیرش در سال تعیین می‌شد.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر در مقطعی از زمان همدان بعد از تهران گران ترین شهر از نظر قیمت مسکن و اجاره بود گفت: اکنون به مدت ۴ سال است که رکود در بازار مسکن وجود دارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در همدان با بیان اینکه اکنون قولنامه‌ها توسط اتحادیه توزیع می‌شود تصریح کرد: مشاوران املاک موظف هستند تا در قبال حق و حقوق مردم احساس مسئولیت داشته باشند./ به نقل از خبرگزاری تسنیم

  • لینک خبر : http://maskannews.ir/?p=16535
  • دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

    *