۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۳

افتتاح ۵ پروژه مسکن مهر در استان گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به اینکه در هفته دولت ۱۱۵ پروژه راه و شهرسازی در استان گیلان به بهره برداری می‌رسد گفت: بهره‌برداری از مسکن مهر در ۵ شهر استان گیلان از پروژه‌های شاخص این ایام است.

شعبانعلی خاوری صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه در هفته دولت ۱۱۵ پروژه راه و شهرسازی در استان گیلان به بهره برداری می‌رسد اظهار داشت: بهره‌برداری از مسکن مهر در ۵ شهر استان گیلان از پروژه‌های شاخص این ایام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه ۱۵۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی از دیگر پروژه‌های راه و شهرسازی استان گیلان در ایام هفته دولت است افزود: ۱۴۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان گیلان در این ایام بهسازی و لکه‌گیری شده است.

خاوری با تاکید بر اینکه بهره برداری از ۹ پروژه راه اصلی و شریانی از عمده اقدامات راه و شهرسازی استان گیلان در ایام هفته دولت است بیان کرد:  ۲۰ هزار و ۳۸۲ خانوار در استان گیلان از نعمت این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی اعتبار هزینه شده برای ۱۱۵ پروژه راه شهرسازی در استان گیلان را ۱۳۲ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر هزار و ۳۰۰ کیلومتر از تعهدات بخش خصوصی آسفالت راه روستایی در استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به اینکه در پایان سال ۹۲ ضریب نفوذ آسفالت استان گیلان ۳۹٫۵ درصد بوده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ آسفالت راه‌های استان گیلان ۵۲٫۴ درصد است و این امر روند رو به رشدی را دنبال می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه اتمام واحدهای دارای متقاضی در اولویت اقدامات این پروژه است تصریح کرد: ۵ هزار و ۶۰۳ واحد مسکن مهر باقی‌مانده در استان کیلان دارای متقاضی است.

وی با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد واحدهای مسکن مهر باقی‌مانده تا پایان امسال به متقاضیان تحویل داده می‌شود بیان داشت: با تلاش‌های گسترده در راستای اتمام پروژه عظیم مسکن مهر، تیرماه سال ۹۷ پروژه مسکن مهر در استان گیلان به پایان می‌رسد.

خاوری با اشاره به پروژه خط آهن قزوین رشت و با بیان اینکه طول ریل‌گذاری پروژه مذکور ۱۶۴ کیلومتر است و هم اکنون بخش زیرسازی پروژه مذکور پیشرفت ۹۹ درصدی دارد گفت: هم اکنون ۱۴۰ کیلومتر از مسیر این پروژه ریل‌گذاری شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته پروژه خط آهن رشت قزوین تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: تاخیر در بهره برداری از خط آهن رشت قزوین ناشی از قصور و عملکرد ضعیف نبوده است./ به نقل از خبرگزاری تسنیم

  • لینک خبر : http://maskannews.ir/?p=16464
  • دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

    *