۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

آپارتمان‌های ۶۰ تا ۷۰ متری در راس تقاضا

در فروردین سال 94 بیشترین آمار معاملات در شهر تهران به آپارتمان‌هایی با متراژ 70 تا 80 متر تعلق داشته است که در فروردین 95 این آپارتمان‌ها با 10 متر کاهش به 60 تا 70 متر تبدیل شده اند.

آماری از تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده به تفکیک عمر بنا، قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی، سطح زیربنای هر واحد مسکونی و ارزش هر واحد مسکونی توسط روابط عمومی بانک مرکزی ارائه‌شده است. بر اساس آمارها، در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۵٫۹ هزار واحد مسکونی رسید.

تعداد معاملات انجام‌شده به تفکیک عمر بنای واحد مسکونی

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده به تفکیک عمر بنا در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۲٫۵ درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

تعداد معاملات برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی

تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع معادل ۱۵٫۸ درصد اختصاص داشته است؛ واحدهای دارای زیربنای ۵۰ تا ۶۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم ۱۵٫۲ و ۱۴ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند؛ درمجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع، ۵۷٫۵ درصد از معاملات انجام‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

قابل‌ذکر است به گفته بیشتر مشاوران املاک در فروردین سال ۹۴ بیشترین آمار معاملات در شهر تهران به آپارتمان هایی با متراژ ۷۰ تا ۸۰ متر تعلق داشته است که در فروردین ۹۵ این آپارتمان‌ها با ۱۰ متر کاهش به ۶۰ تا ۷۰ متر تبدیل شدند./به نقل از صما

  • لینک خبر : http://maskannews.ir/?p=6160
  • دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

    *